Bir Ölünün Defteri

Kitabın adı : bir ölünün defteri. Kitabın yazarı : Halid Ziya Uşaklıgil. kendisi için ne kadar fedakarlıklarda bulunduğunun farkına o gece bir ölünün; Vecdi'nin defterini okuyarak varır…

Responsive image
YAZAR
Halid Ziya Uşaklıgil
DOSYA BOYUTU
7,48 MB
YAYIN TARIHI
2017
DIL
Türkçe
ISBN
9789759958145

Bir Ölünün Defteri harika bir kitap. Bu kitabın yazarı Halid Ziya Uşaklıgil. mobilityweekbg.com'ye kaydolun ve Halid Ziya Uşaklıgil'den Bir Ölünün Defteri kitabını ve diğer kitapları ücretsiz olarak indirin.


Bir Ölünün Defteri, üçlü bir aşk ilişkisini konu almakla beraber 93 Harbi’nin izlerini de taşımaktadır. Eser, roman tekniği açısından yazarın önceki romanlarından farklı bir teknikle yazılmıştır. Okuyucu bütün olup biteni bir hatıra defteri aracığıyla öğrenmektedir. Bu sayede anlatıcı, okuyucuya gizemli bir şekilde seslenip onun eline bir hatıra defteri vermiş, okuyucu ile hikâyeyi ve hikâyenin karakter-lerini baş başa bırakmıştır.Eser, Hizmet gazetesinde tefrika edildikten sonra 1892 ve 1896 yıllarında eski yazıyla iki baskı yapmış ve 1943 yılında da bizzat yazarı tarafından sadeleştirilerek yayımlanmıştır. Elinizdeki kitap hazırla-nırken bu baskı esas alınmış, günümüzde kullanılmayan veya az kullanılan kelimelerin anlamları dipnotlarda verilmiştir.“Halit Ziya, basit ve kaba romancılığa son verdi. Kahramanlarının ihtiras ve duygularını tahlil etmeyi, onları muhitleri içinde göstermeyi esas gaye bilerek sanatkârane bir üslup ile Türk dilinde hakiki garplı romanı o yarattı.”-Mehmet Kaplan- (Tanıtım Bülteninden)   


Kitabın adı: bir ölünün defteri. Kitabın yazarı: Halit Ziya Uşaklıgil. Bir Ölünün Defteri (1892). Ferdi ve Şürekası (1896). Mai ve Siyah (1897).