Edebiyatın Sırça Kulesi

9 TL. Cemal Şakar Edebiyatın Sırça Kulesi'nde, kutsal, ilham, vahiy, aşk, dil, hakikat, sanat kavramlarından yola çıkarak apaçık bir Müslüman sanatçı manifestosu ortaya koyuyor.

Responsive image
YAZAR
Cemal Şakar
DOSYA BOYUTU
2,28 MB
YAYIN TARIHI
2011
DIL
Türkçe
ISBN
9786053262022

Bir Edebiyatın Sırça Kulesi kitabı indirmek ister misin? Doğru yoldasın! Edebiyatın Sırça Kulesi kitabını web sitemizde mobilityweekbg.com adresinde bulabilirsiniz. Bu kitap Cemal Şakar tarafından yazılmıştır.


Cemal Şakar Edebiyatın Sırça Kulesi’nde, kutsal, ilham, vahiy, aşk, dil, hakikat, sanat kavramlarından yola çıkarak apaçık bir Müslüman sanatçı manifestosu ortaya koyuyor.Sanatın kökenlerine, dinle olan bağına, giderek sanatın varoluş koşullarına eğilip zevkin ve hazzın peşindeki sanat anlayışına karşın vahyin emrindeki sanat anlayışını temellendiriyor. Kutsal ve dünyevî bağlamında sanat algılarını tartışırken Müslüman sanatçının sanat karşısındaki konumunu ele alıp, Kur’an’ın vaz ettiklerinden sanata bakışın ayrı tutulamayacağını belirtiyor. (Tanıtım Bülteninden)   


Cemal Şakar Edebiyatın Sırça Kulesi'nde, kutsal, ilham, vahiy, aşk, dil, hakikat, sanat kavramlarından yola çıkarak apaçık bir Müslüman sanatçı manifestosu ortaya koyuyor.